Arcana Domine

Društvo

Športno amatersko društvo Arcana Domine ima cilj promovirati in razširiti t.i. Igre vlog v živo (z angleško kratico LARP – Live Action Role Playing). Naše tekme se igrajo v Trivenetu.

Arcana Domine nastane kot društvo za live fantasy, vendar se že par let ukvarja tudi z drugimi igrami vlog v živo. Vabimo vas, da odkrijete vse aktivnosti na naši spletni strani.

WWW.ARCANADOMINE.IT

Kaj počnemo?

Da bi ugotovili kaj je Arcana Domine, morate najprej razumeti kaj je Igra vlog v živo (LARP).

Vzemite igralsko obleko in primerno obremo, pravilno izrečite besede in fraze in najdite pravo osebnost: sedaj ste oseba v igri. V igrah vlog v živo bo vaša oseba vzpostavila odnose z drugimi osebami, in skupaj boste sestavili čudovite dogodivščine.

Z drugimi igralci boste doživeli enkratno izkušnjo igranja vaše osebe za neopazne ure, potopljeni v naravi ali dihjemajočem sestavljenem okolju!

To je LARP, ne samo kar izgovarjate, ampak tudi kako se odločite bo imelo svojo težo: od sloga bojevanja do čarovniških gibov.

Vsaka oseba ima različne lastnosti, ki jih uporablja v igri, s pomočjo soigralcev ali brez, za izpolnitev zadane naloge. Včasih je potrebno celo uporabiti orožja, vendar brez skrbi, le-ta so nenevarna!

Vsaka lokacija seveda zahteva posebno opremo.

Zato so še posebej pomembni kraj ambientacija in pravila igre: kje se dogaja dogodek določa temo tekme, pravila pa spravijo sposobnosti oseb v ravnotežje in igralčeve akcije sprejemljive za ostale.

PROGRAM PRIKAZA LARP-A

Nimamo pravega urnika, saj smo po letih izkušenj ugotovili, da so redkokdaj uporabni na sejmih. Vprašajte, in če bo možno, vam bomo pokazali, kar želite. Prikazi bojo le kratka pokušanja tega, kar dejansko delamo.

Na sejmu na žalost ne moremo prinesti vseh podrobnosti oblačil, gradov, gozdov in prostora potrebnega za LARP, zato upamo, da vas bodo ta pokušanja pripravila želje sprobati celoten obrok.

Vsak dan okoli 16. ure ure pripravimo tudi večji event, ki ga priporočamo igralcem, ki so se preizkusili vsaj na enem manjšem LARP-u.

TATINSKA ČAST - PREDSTAVITEV DOGODKA LARP ekipe »Grifone«

Trije tati poskušajo vdreti v hišo, ali jim bo uspelo? (3 ljudje – 20 minut).

ZMEDENE IDEJE – LARP freeform ekipe »Grifone«

Pisatelj si mora hitro izmisliti novo zgudbo, saj je pozen. V naglici prebere zapiske, da si misli izmislijo obrise pet novih oseb. Te osebe ste igralci. Kratka pripovedna scena, kjer zgodba oblikuje več ljudi. (5 ljudi – 15 minut).

COSPLAYERJEV PONOS - LARP freeform ekipe »Grifone«

Poznate vsaj malo okolje cosplayerjev? Ne? Potem to verjetno ni prava igra za vas. Mogoče pa ravno zaradi tega je!

Pet žirantov ocenjujejo tekmovanje v cosplayju na majhnem sejmu, dvajset tekmovalcev in malo časa za razmislek, komu nagrada.

Med vsemi dvomi eden se eden še posebej oglaša: so žiranti res brez zanimanja? (5-6 ljudi – 15-20 minut).

INKVIZICIJA – PREDSTAVITEV LARPANJA z igralci Hidalgo Buscato, Giulia Tonon, Alex Marcat in Mattia Fattorello

Zlobne sile so v zasedi na nedolžnimi. Nekdo se mora zoperstaviti, vi ste ta nekdo. Vaša čistost bo vaš oklep in vaša vera meč!(5 ljudi).

VAZALI - LARP ekipe »Grifo«

Kralj je umrl in po bitki epskih razsežnosti se njegovi vazali odločajo kdo izmed treh princev bo naslednik. Bodo v svojem sojenju pravični ali se bodo poslužili prevar, umorov in griženj?

LEBDEČI OTOKI – LARP ekipe »Grifo«

Ta LARP bomo igrali po 16. uri, vprašajte za informacije predhodno.

V poliedričnem okolju, ki dovoljuje kakršenkoli osebnostni arhetip, se boste znašli v zapletenem položaju, iz katerega boste morali uiti in obenem doseči svoje cilje.

Facebook: Arcana Domine
Web: www.arcanadomine.it